Baner UNIPASZ
Uniwity i unipremy z UNIPASZ -u

Baner UNIPASZ
Unipasz baner

page króliki
Króliki na deskach
jadacy napis
NOWOŚĆ - produkt dla GOŁEBI! NOWOŚĆ - produkt dla GOŁEBI!
Migajacy napis
UNIPASZ Sp. J. Twój partner w hodowli!
Kalendarz

menu poziome

Nasza oferta: bydło trzoda drób króliki konie ptaki ozdobne (przepiórki, strusie, bażanty i gołębie) surowce ekstrudowane

Komunikat: jadacy napis
Posiadamy w sprzedaży EKSTRUDOWANĄ paszę dla KARPIA
menu lewe - strona główna - Unipasz

Nowe Nagrody

zloty medal Piatnica 2012 80x80.gif
24-26.02.2012 Łódź
zloty medal Lodz 2012 80x80.gif
dyplom WYSOKA JAKOSC - UNIPASZ - Łomza 2011
gepard biznesu 2010Sinclo 100 - producent pasz dla królików - UNIPASZ.

Sinclo 100.

Szanowni Państwo!

image - króliki - SINCLO 100
Mamy przyjemność powiadomić wszystkich naszych odbiorców pasz dla królików o zmianie, jaka w najbliższym czasie wprowadzimy do naszych pasz dla królików i to zarówno fermowych jak i chowanych przydomowo.

Po długim czasie poszukiwań i dociekań dotarliśmy do naturalnego preparatu – SINCLO 100.

Obserwując zwierzęta w ich naturalnym środowisku widzimy, że pomimo iż są narażone na te same lub podobne patogeny, co zwierzęta udomowione to o wiele rzadziej zapadają na choroby wywoływane przez nie. Widzimy, że zwierzęta w ich naturalnym środowisku zjadają szereg roślin, które nie zawsze mają wysokie walory odżywcze. Są one jednak zjadane ze względu na zawarte w nich substancje chroniące organizmy zwierząt przed wieloma patogenami (bakteriami, pierwotniakami, pasożytami itp.). Preparat Sinclo 100 zawiera odpowiedni zestaw wyciągów roślinnych zapobiegający uaktywnianiu się takich patogenów jak: głównie kokcydioza oraz beztlenowce – szczególnie Clostridium – odpowiedzialne u królików za wzdęcia jelitowe, a także wszechobecna E.Coli powodująca liczne dolegliwości biegunkowe.

Stosowana dotychczas robenidyna, była praktycznie jedynym z wyboru kokcydiostatykiem możliwym do użycia u królików. Nie dawała ona jednak pełnego zabezpieczenia przed kokcydiozą. Czasami nawet wywoływała reakcje uczuleniowe u samic i młodych królików. Długi okres posługiwania się nią powodował stopniowe uodparnianie się kokcydii na nią.

Mechanizm działania Sinclo 100 jest zupełnie odmienny od robenidyny gdyż działa on nie na kokcydia bezpośrednio, lecz chroni on struktury nabłonkowe kosmków jelitowych przed dzianiem kokcydii (szczególnie z rodzaju Eimeria sp.) oraz ochrania naczynia krwionośne ściany jelitowej nie dopuszczając do wynaczynienia krwi.

Taki mechanizm działania nie powoduje stopniowego uodparniania się kokcydii na ten preparat.image - króliki - SINCLO 100

Dodatkowo (robenidyna tego nie ma) Sieclo działa bakteriostatycznie na Clostridium oraz E.coli zapobiegając tym samym wielu, grożnym dla królików przypadłościom wzdęciowym i biegunkowym.

Sinclo 100 będąc preparatem naturalnym (wyciągi roślinne) nie wymaga żadnego okresu karencji, a więc może być stosowany we wszystkich paszach – nawet w finiszerach, które są skarmiane aż do uboju królików.
menu króliki
stopka linia 194px

licznik
1116101
stopka linia 194px