Klienci często pytają nas odnośnie prawidłowego żywienia kóz i koźląt oraz dokładnej ilości naszych pasz, jakie zwierzęta powinny dostawać. Takiej informacji nie znajdą Państwo na etykiecie- i nie bez przyczyny.

Żywienie przeżuwaczy, jako ogólnej grupy zwierząt, jest skomplikowanym działem nauki, opartym na skrupulatnych wyliczeniach. Uzyskanie satysfakcjonującego wyniku produkcyjnego nie zależy tylko od ilości gramów paszy treściwej, jakie zwierzę dostanie- tutaj należy wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi jakość i ilość zadawanych pasz objętościowych, dodatek pasz okopowych, dostęp do wody, rodzaj utrzymania, dobrostan, stan fizjologiczny oraz częstotliwość występowania chorób w stadzie. Dopiero patrząc na całokształt chowu, możemy prawidłowo dobrać ilość paszy treściwej.

Jednak wychodząc Państwu naprzeciw, chcemy podzielić się doświadczeniami Pani Ewy, naszej stałej klientki:

Pani Ewa poinformowała nas, że od 2016 roku karmi swoje kozy od wykotu tylko produktami firmy Unipasz i jest bardzo zadowolona z efektów.

Zaczyna od preparatu mlekozastępczego Unimleko Premium, następnie uzupełnia go mieszankami typu prestarter i starter, by na koniec przejść do żywienia mieszankami paszowymi przeznaczonymi dla zwierząt dorosłych.

Pani Ewa stosuje 950 g/szt/dzień mieszanki paszowej.
Efektem jest mleczność kóz, która wzrosła z 6kg/szt/dzień do 8 kg/szt/dzień.

 

Czy wiesz, że zdolność kóz do wybierania najlepszych części roślin powoduje, że mogą one produkować nawet w warunkach, w których inne zwierzęta nie mogłyby przeżyć?